Czy imbir może poprawić potencję?

Każdy artykuł jest dokładnie badany, a źródła sprawdzane, aby upewnić się, że są aktualne, wiarygodne i obiektywne. Nasz zespół to przede wszystkim kliniczni seksuolodzy o ogromnym doświadczeniu. Poznaj proces tworzenia treści.

imbir na potencję

Imbir był używany od wieków jako wysoce skuteczny środek wspomagający trawienie, ale ta kwitnąca roślina z Dalekiego Wschodu jest również popularnym afrodyzjakiem. Imbir jako afrodyzjak został przyjęty przez kultury na całym świecie.

Ale czy imbir w ogóle można nazwać afrodyzjakiem?

Historia imbiru jako afrodyzjaku sięga pierwszego wieku naszej ery, kiedy to lekarz Pedanius Dioscorides zalecił imbir do stymulacji męskiego organu.

Dziś dzięki współczesnej nauce wiemy znacznie więcej o tym, jak imbir wpływa na seksualność mężczyzn, ale we wcześniejszych wiekach zaobserwowano, że powoduje „zwiększone pożądanie” i od tamtej pory możemy mówić o imbirze jako o afrodyzjaku.

Nawet dzisiaj niektóre kultury trzymają się unikalnych, tradycyjnych zastosowań imbiru jako środka leczniczego zwiększającego libido. Na przykład imbir jako afrodyzjak jest stosowany w Indiach zmieszany z jajkami i miodem jako lek na impotencję.

Podobne: Czy jajka działają na erekcję? Poznaj korzyści

Natomiast w tradycyjnej medycynie wschodniej jest uwielbiany za zdolność poprawiania krążenia w dłoniach, stopach i oczywiście pulsujących lędźwiach.

Słyszałam plotki, że w odległych zakątkach świata ten korzeń stosuje się nawet miejscowo, aby ożywić zanikające męskie pragnienia.

W jaki sposób imbir może zwiększyć Twoje libido?

Imbir jest krewnym kurkumy i ma nawet wiele podobieństw w sposobie, w jaki ta przyprawa może wpływać na libido. Spójrz tylko.

Jak imbir może zadziałać na Twoją seksualność?

Okazuje się, że ta przyprawa może naturalnie poprawić przepływ krwi i krążenie (słabe krążenie jest jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji u mężczyzn). Imbir może okazać się potężną pomocą w walce z tą zaskakująco częstą dysfunkcją seksualną.

Imbir może obniżyć ciśnienie krwi podobnie skutecznie jak niektóre leki na receptę na zaburzenia erekcji [1]. Ta naturalna korzyść z imbiru nie tylko poprawia zdrowie serca i żył, ale także wpływa na sprawność seksualną i zdolność osiągania szczytowania seksualnego.

Czy imbir działa na męską sprawność?

Imbir jest uważany za jeden z pokarmów korzystnych dla męskich narządów płciowych. Według badania z 2017 roku dotyczącego stosowania imbiru jako suplementu krążenia, ta przyprawa może oferować męskie wzmocnienie, a nawet może działać jako leczenie zaburzeń erekcji [2]. Z pewnością istnieją dowody na to, że poprawia popęd seksualny u starszych mężczyzn.

Ponadto badanie z 2018 roku łączy imbir z produkcją testosteronu [3]. I to może być prawdziwy klucz do korzyści imbirowych dla męskości. Testosteron jest jednym z hormonów niezbędnych dla sprawności seksualnej mężczyzn. Odgrywa również rolę w płodności. Według badań imbir może stymulować produkcję testosteronu.

Czy imbir może poprawić płodność u mężczyzn?

Jeśli imbir może potencjalnie podnieść poziom testosteronu, to czy może zwiększyć płodność u mężczyzn.

Imbir może w rzeczywistości poprawić męską płodność. Według badania z 2012 roku imbir zwiększa ruchliwość plemników u mężczyzn ze znanymi problemami z płodnością [4].

Podobne: Jak zwiększyć ilość spermy? 10+ sposobów na więcej nasienia

Należy dodać, że chociaż wszystkie te badania łączące imbir ze zdrowiem seksualnym brzmią niewiarygodnie obiecująco, potrzebne są dalsze badania, aby ustalić, czy imbir może poprawić zdrowie seksualne wszystkich mężczyzn i jak można go wykorzystać do płodności.

Potrzebne są również dalsze badania, żeby określić jaka ilość imbiru jest wymagana, żeby poprawić zdrowie seksualne mężczyzn.

Korzyści imbiru dla kobiet i mężczyzn

Jako afrodyzjak zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, imbir jest dobry dla Twojego życia seksualnego w jeszcze jeden bardzo ciekawy sposób (jest to jedno z moich ulubionych zastosowań imbiru jako afrodyzjaku, ponieważ efekt jest natychmiastowy).

Imbir jest znany z tego, że podnosi ciepłotę ciała podobnie do wpływu jedzenia papryczek chili. Może również sprawić, że Twoje usta staną się pulchne z miękkością i pożądaniem. Miej to na uwadze, planując wspólne wieczory.

Należy również dodać, że chociaż imbir jest niskokaloryczny, to zawiera śladowe ilości składników odżywczych korzystnych dla zdrowia seksualnego mężczyzn i kobiet, w tym potas, magnez i witaminę C.

Inne sposoby korzystania z imbiru na zdrowie i dobre samopoczucie

Uważa się, że wiele korzyści płynących z imbiru w seksie jest skutecznych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. I z pewnością, czekając na dodatkowe badania nad imbirem i seksem, które powiedzą nam dokładnie, jak używać tej kuszącej przyprawy dla zdrowia seksualnego, możemy docenić niektóre inne zalety imbiru.

Nie tylko jest coraz więcej dowodów na to, że imbir poprawia krążenie i popęd seksualny, ale zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które pomagają Ci czuć się i wyglądać jak najlepiej. Przeciwutleniacze zawarte w imbirze mogą nawet poprawić funkcje mózgu, a czy najlepszy kochanek nie jest kreatywnym kochankiem?

A poza tym, że serce trzepocze, wargi puchną i krąży krew, istnieją twierdzenia, że korzyści zdrowotne imbiru obejmują leczenie zmęczenia i mdłości.

Badania pokazują, że imbir może nawet przynieść korzyści w postaci utraty wagi i może być korzystny dla osób, które muszą zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej [5].

Najlepsze sposoby na stosowanie imbiru

Osobiście uwielbiam używać tego pikantnego korzenia w mojej kuchni. Może być świeży, suszony, sproszkowany, kandyzowany, a nawet przerabiany na sok. Czasami wolę nawet dodać go na surowo. Jednym z moich ulubionych zastosowań surowego imbiru jest Congee z indyka z żurawiną.

Znana zwolenniczka korzenia imbiru, francuska legenda Madame de Burry, wprowadziła zwyczaj podawania go swoim kochankom. Dlaczego? Ponieważ mówiono, że doprowadza wszystkich, łącznie z jej najsłynniejszym kochankiem, Ludwikiem XV, do stanu całkowitej uległości.

Autorem wpisu jest Oliwia Jasińska

Ukończyłam Uniwersytet Warszawski i dzisiaj jestem zawodową seksuolożką. Staram się wspierać pary w różnych problemach, ale najczęściej zdarza mi się być wsparciem dla kobiet, które nie radzą sobie w trudnych momentach. Poza pracą staram się czynnie uczestniczyć w życiu społecznym - głównie walczę o prawa mniejszości. Na co dzień jestem żoną i matką czteroletniej Madzi. W wolnych chwilach uwielbiam długie wypady rowerowy i pływanie. Chciałabym, żeby moje artykuły trafiały do jak największej liczby osób - piszę je, by wspierać i pomagać osobom w kryzysie seksualnym.