3 proste ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Każdy artykuł jest dokładnie badany, a źródła sprawdzane, aby upewnić się, że są aktualne, wiarygodne i obiektywne. Nasz zespół to przede wszystkim kliniczni seksuolodzy o ogromnym doświadczeniu. Poznaj proces tworzenia treści.

ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Zaburzenia erekcji to niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania erekcji w celu odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Szacuje się, że tylko w samych Stanach Zjednoczonych zaburzeń erekcji doświadcza około 18 milionów mężczyzn, a ich częstość występowania wzrasta wraz z wiekiem. Jeden na trzech mężczyzn doświadcza jakiejś formy zaburzenia erekcji w swoim życiu.

Przedwczesny wytrysk to niechciane lub niekontrolowane wczesne uwolnienie nasienia podczas stosunku płciowego. Chociaż przedwczesny wytrysk nie jest uważany za stan chorobowy, to może mieć negatywny wpływ na pewność mężczyzny, a także może negatywnie wpłynąć na relację.

Lekarze są coraz bardziej przekonani, że zdrowie seksualne jest bezpośrednio złączone z ogólnym stanem zdrowia. Badania wykazały, że 44% mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji doświadcza tego problemu z powodu powikłań zdrowotnych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie.

Podobne: Jak poprawić potencję przy nadciśnieniu? Są na to metody!

Na szczęście, jeśli doświadczasz tych problemów, nie musisz polegać wyłącznie na drogich lekach lub skomplikowanych i rozległych terapiach. Istnieje kilka ćwiczeń, w szczególności ćwiczenia Kegla, które mogą wzmocnić mięśnie dna miednicy.

Wzmocnienie mięśni otaczających i wspierających obszar narządów płciowych może pomóc penisowi w uzyskaniu i utrzymaniu erekcji oraz rozwiązać problemy, które powodują przedwczesny wytrysk.


3 ćwiczenia pomagające w zaburzeniach erekcji i przedwczesnym wytrysku

Ćwiczenia Kegla okazały się skuteczne w leczeniu zaburzeń erekcji i powinny być stosowane jako pierwsza metoda leczenia. Mięśnie kulszowo-jamiste i opuszkowo-jamiste w obszarze miednicy otaczają penisa i są aktywne podczas erekcji. Poniższe ćwiczenia mają na celu wzmocnienie tych mięśni.

1. Pozycja leżąca

Zacznij od leżenia na plecach z rękami płasko na podłodze i wygodnie zgiętymi kolanami skierowanymi do góry.

Spróbuj przyciągnąć penisa do swojego ciała i przytrzymaj przez 5 sekund, a następnie puść.

Teraz ściśnij mięśnie kegla, jakbyś próbował zatrzymać wypróżnianie i przytrzymaj przez 5 sekund, a następnie odpuść.

Powtórz te 2 sposoby 8-10 razy w 5 seriach.

2. Pozycja leżąca na boku

Połóż się na podłodze bokiem i umieść poduszkę między kolanami. Upewnij się, że poduszka jest wystarczająco duża, żeby rozłożyć nogi.

Ściśnij nogi i przytrzymaj przez 5 sekund, a następnie odpuść.

Wykonuj 8 do 10 powtórzeń w 3 do 5 seriach.

3. Pozycja na krześle

Znajdź wygodną pozycję siedzącą na krześle.

Ściskaj penisa tylko jego mięśniami, tak jakbyś próbował powstrzymywać wydostawanie się moczu, przytrzymaj przez 5 sekund, a następnie odpuść.

Wykonuj ćwiczenie 8 do 10 razy w 3 do 5 seriach.


Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy robisz te ćwiczenia prawidłowo, jest próba zatrzymania przepływu moczu na kilka sekund. Jeśli jesteś w stanie to zrobić, robisz to poprawnie.

Podobne: Jakie ćwiczenia na potencję robić, żeby odzyskać dawną sprawność seksualną?

Gdy Twoje ciało stanie się bardziej przyzwyczajone do tych ćwiczeń, rozważ wydłużenie czasu, w którym ściskasz i trzymasz mięśnie dna miednicy. Możesz także zwiększyć liczbę powtórzeń lub ilość serii, które wykonujesz.

Wykonując te ćwiczenia, pamiętaj o następujących wskazówkach:

  • Nie wstrzymuj oddechu,
  • Nie naciskaj – zamiast tego ściśnij mocno mięśnie miednicy, jakbyś próbował podnieść coś tymi mięśniami,
  • Staraj się, żeby mięśnie brzucha były rozluźnione przez cały czas,
  • Rozluźnij mięśnie miednicy między każdym uciskiem.

Większość mężczyzn zaczyna widzieć wyniki po miesiącu codziennych ćwiczeń. Pod koniec miesiąca powinieneś być w stanie utrzymać ściskanie przez 10 sekund i być w stanie zrobić od 8 do 10 serii.

Względy bezpieczeństwa

Ćwiczenia nie powinny sprawiać żadnego bólu. Jeśli odczuwasz ból, natychmiast przerwij ćwiczenia i poszukaj pomocy medycznej.

Autorem wpisu jest Grzegorz Wolski

Po ukończeniu Uniwersytetu Jagiellońskiego stałem się psychoterapeutą i dzisiaj mam w tym ogromne doświadczenie. Jednak kilka lat później stałem się również seksuologiem klinicznym. Przez wiele lat mojej pracy zdobyłem Certyfikat Seksuologa Klinicznego, a także Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych. Trudno zliczyć jak wielu parom pomogłem uporać się z nawet najgorszymi problemami. Jako specjalista, swoim doświadczeniem postanowiłem dzielić się za darmo w Internecie i uświadamiać, że nie warto kryć się z problemami seksualnymi. W swoim życiu stale szukam nowych wyzwań. Wolny czas spędzam głównie na korcie tenisowym i w kuchni. Jestem ogromnym pasjonatem zdrowego stylu życia. Poza tym na co dzień jestem mężem i ojcem trójki dzieci.