Jak opóźnić wytrysk? 11 najlepszych sposobów na wydłużenie stosunku!

Każdy artykuł jest dokładnie badany, a źródła sprawdzane, aby upewnić się, że są aktualne, wiarygodne i obiektywne. Nasz zespół to przede wszystkim kliniczni seksuolodzy o ogromnym doświadczeniu. Poznaj proces tworzenia treści.

jak opóźnić wytrysk

Po prostu nie możesz powstrzymać się przed superszybkim dojściem podczas seksu? Jesteś w ferworze namiętności i nagle wszystko się kończy, zanim jeszcze się zaczęło. Ups!

Ale zanim zaliczysz siebie jako porażkę seksualną, warto wiedzieć, że szybki orgazm jest w rzeczywistości bardzo powszechny, a przedwczesny wytrysk dotyka większości mężczyzn w pewnym momencie ich życia.

Dobrą wiadomością jest to, że jest to również łatwe do naprawienia i większość mężczyzn może nauczyć się opóźniać wytrysk.

Co to jest przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk to bardzo częsty problem, w którym stosunek płciowy trwa zwykle mniej niż dwie minuty przed osiągnięciem przez mężczyznę orgazmu.

Zbyt szybkie przychodzenie na świat jest jednym z najczęstszych niepokojów seksualnych, na które cierpią mężczyźni, ale na szczęście istnieje wiele sposobów, aby nauczyć się, jak wytrzymać dłużej – i zapewnić satysfakcję również swojemu partnerowi seksualnemu.

Większość mężczyzn nie ma pojęcia, że wielu innych facetów ejakuluje w ciągu dwóch minut od penetracji, a wiele innych ledwo osiąga cztery minuty.

Wypróbuj poniższe wskazówki dotyczące seksu, aby wytrzymać dłużej w worku i uzyskać jak najwięcej ze swojego życia seksualnego.

1. Zastanów się co powoduje twój niepokój seksualny

Wielu mężczyzn martwi się swoimi zdolnościami w łóżku, co może prowadzić do lęku przed współżyciem.

Według Woodbridge mężczyźni często czują, że muszą zachowywać się w określony sposób, utrzymywać erekcję i przejąć kontrolę nad sytuacją – i dla niektórych mężczyzn może to być onieśmielające.

Pomyśl o tym, co powoduje twój niepokój. Ważne jest, aby dokładnie określić, czego się boisz. Warto też zakomunikować ten niepokój swojemu partnerowi przed wejściem do sypialni. Rozmowa może rozproszyć niepokój i zwiększyć intymność między wami.

2. Kontroluj swój orgazm

„Peaking”, kluczowa czynność w seksie, to doskonały sposób na poprawę zarówno męskiej, jak i żeńskiej sprawności seksualnej.

Mężczyźni mogą lepiej kontrolować podniecenie, wskazując swój osobisty punkt bez powrotu i ucząc się, jak pozostać tuż poniżej tego podczas seksu.

Następnie narastają ponownie do punktu kulminacyjnego i ponownie się powstrzymują.

Podobne: Czy można zajść w ciążę stosując stosunek przerywany? Stosunek przerywany a ciąża

Regularne robienie tego pozwala mężczyznom lepiej kontrolować orgazm i dłużej pozostawać w łóżku. Fajnie jest też być blisko orgazmu i odpocząć – dzięki czemu końcowy orgazm będzie jeszcze bardziej wybuchowy.

Oboje możecie wspólnie ćwiczyć „szczytowanie” – przed odpoczynkiem każdy prawie osiąga punkt, z którego nie ma powrotu. Scenariusz snu jest taki, że oboje w końcu osiągniecie punkt kulminacyjny w równoczesnym orgazmie! Jeśli to nie nastąpi z dnia na dzień, nie stresuj się. Ćwiczenie to połowa zabawy, więc ciesz się wspólnymi eksperymentami.

3.Znajdź inną pozycję seksualną

Istnieje wiele pozycji seksualnych, takich jak łyżka, które mogą pomóc mężczyznom wytrzymać dłużej. Spróbuj położyć się obok kobiety z przodu i pozwolić mężczyźnie wejść do kobiety od tyłu. Delikatnie kołysz razem, aż oboje osiągniecie punkt kulminacyjny.

To intymna pozycja, która pomaga mężczyźnie wytrzymać dłużej, ponieważ penetracja jest dość płytka, co zapewnia, że nie jest nadmiernie stymulowany. Zmusza to również do powolnego i subtelnego poruszania się, ponieważ prawdopodobnie mężczyzna „wypadnie”, jeśli stanie się zbyt entuzjastyczny.

4. Używaj prezerwatyw

Oprócz wszystkich innych zalet prezerwatyw, mogą również pomóc opóźnić wytrysk poprzez dodanie kolejnej warstwy tarcia.

„Nawet w przypadku najcieńszej prezerwatywy odczucie jest nieco mniejsze, co pozwala mężczyznom wytrzymać trochę dłużej. Proszę pamiętać, że nawet w przypadku najlepszych marek, im cieńsza prezerwatywa, tym większe prawdopodobieństwo jej rozerwania, więc bądź ostrożny i sprawdzaj prezerwatywę w połowie współżycia, jeśli obawiasz się, że mogła się rozerwać.

5. Wypróbuj kremy i spraye opóźniające orgazm

Znieczulające kremy i spraye tymczasowo łagodzą przedwczesny wytrysk. Powodują chwilowe miejscowe drętwienie, które opóźnia wytrysk i pozwala na dłuższy kontakt seksualny.

Teraz są one całkiem skuteczne i niedrogie. Expansil Cream to doskonały lubrykant opóźniający, który pomaga znieczulić penisa i pomaga mu dłużej wytrzymać.

6. Masturbuj się częściej, aby opóźnić wytrysk

Masturbacja może działać zarówno za, jak i przeciw Tobie z przedwczesnym wytryskiem, więc eksperymentuj i zobacz, co jest dla Ciebie najlepsze.

Podobne: 3 proste ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Zrób to tuż przed seksem, a potrwasz dłużej ze swoim partnerem, jeśli będziesz uprawiać seks kilka godzin później. Istnieje szansa, że twój orgazm za drugim razem nie będzie tak intensywny.

7. Ćwicz grę wstępną skoncentrowaną na kobiecie

Seks nie zawsze musi oznaczać taką samą penetrację, więc skup się na bardziej przyjaznej kobiecie grze wstępnej i spędź czas na jej zaspokajaniu.

Podobne: Najlepsze domowe sposoby na przedwczesny wytrysk

Wiele kobiet chce tego w jakikolwiek sposób. Możesz skupić się na innych sposobach intymności z kimś – nie ma reguły, która mówiłaby, że muszą uprawiać seks z penetracją.

8. Nie spiesz się z seksem z kimś nowym

Wielu młodych mężczyzn martwi się umawianiem się z kimś nowym i nie chce się wstydzić zbyt szybkiego „dojścia”.

Jeśli naprawdę się martwisz i nie możesz ufać, że ta osoba zrozumie, w pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie, czy chcesz uprawiać z nią seks.

Jeśli nie czujesz się wystarczająco komfortowo, aby prowadzić rozmowę, może nie czujesz się wystarczająco komfortowo, aby być z nimi w intymnej sytuacji.

9. Eksperymentuj z zabawkami erotycznymi

Zabawki erotyczne przeszły długą drogę i teraz naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie bój się eksperymentować i dobrze się bawić.

Pierścionki miłości to najpopularniejsze zabawki erotyczne dla par na świecie. Są one noszone wokół penisa podczas stosunku, co pozwala mu trwać dłużej, ograniczając przepływ krwi u podstawy penisa, a także zapewnia jej dodatkową stymulację przez pierścień ocierający się o łechtaczkę.

Dobry podstawowy pierścionek silikonowy można kupić już za dosłownie grosze. Jeśli chcesz jeszcze bardziej urozmaicić intymne chwile, wibrujące pierścienie miłosne są bardzo popularne i zapewniają dodatkową stymulację podczas uprawiania miłości.

10. Wypróbuj Viagrę na przedwczesny wytrysk

Viagra nie powinna być jedynym rozwiązaniem, ponieważ nie jest tak naprawdę praktyczna i nie rozwiązuje podstawowego problemu, ale może pomóc na krótką metę.

Niektórzy ludzie uważają Viagrę za naprawdę pomocną, ponieważ może pomóc im przezwyciężyć początkowe obawy związane z byciem z nowym partnerem – i może to być to, co jest potrzebne, aby dodać im energii. Jednak nadal ważne jest leczenie przyczyny, a nie tylko objawów.

11.Skontaktuj się z seksuologiem

Aby uzyskać dodatkową pomoc i wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów seksualnych, koniecznie skontaktuj się z seksuologiem.

Autorem wpisu jest Grzegorz Wolski

Po ukończeniu Uniwersytetu Jagiellońskiego stałem się psychoterapeutą i dzisiaj mam w tym ogromne doświadczenie. Jednak kilka lat później stałem się również seksuologiem klinicznym. Przez wiele lat mojej pracy zdobyłem Certyfikat Seksuologa Klinicznego, a także Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych. Trudno zliczyć jak wielu parom pomogłem uporać się z nawet najgorszymi problemami. Jako specjalista, swoim doświadczeniem postanowiłem dzielić się za darmo w Internecie i uświadamiać, że nie warto kryć się z problemami seksualnymi. W swoim życiu stale szukam nowych wyzwań. Wolny czas spędzam głównie na korcie tenisowym i w kuchni. Jestem ogromnym pasjonatem zdrowego stylu życia. Poza tym na co dzień jestem mężem i ojcem trójki dzieci.