Czy jedzenie bananów działa na potencję?

Każdy artykuł jest dokładnie badany, a źródła sprawdzane, aby upewnić się, że są aktualne, wiarygodne i obiektywne. Nasz zespół to przede wszystkim kliniczni seksuolodzy o ogromnym doświadczeniu. Poznaj proces tworzenia treści.

banany na potencje

Czy ciągle walczysz z uczuciem pustki i braku popędu seksualnego? Czy pomysł pójścia do łóżka ze swoim partnerem już Cię nie podnieca? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, musisz poszukać skutecznych sposobów na poprawę swoich doznań seksualnych.

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie libido, a jednym z nich jest jedzenie bananów… Tak, dobrze to przeczytałeś.

Ze względu na swój kształt kojarzone są z seksem, ale to nie jedyna rzecz, która pomaga myśleć o intymnych chwilach.

W rzeczywistości banan jest wypełniony różnymi składnikami odżywczymi, które pomagają w zwiększeniu pewności siebie i doświadczenia w łóżku.

Oto w jaki sposób ten owoc może sprawić, że staniesz się profesjonalistą w łóżku:

1. Poprawia nastrój

Będąc bogatym w α-aminokwas zwany tryptofanem, banany mogą poprawić nastrój. Działa poprzez zwiększenie produkcji hormonu szczęścia zwanego serotoniną.

Oprócz uszczęśliwiania, ta substancja chemiczna jest również w stanie regulować twoje libido [1].

Aby uzyskać lepsze efekty w tym zakresie, zjedz dwa banany tuż przed seksem.

2. Podnosi poziom testosteronu

Będąc owocem napakowanym składnikiem odżywczym zwanym potasem, banany mogą pomóc poprawić produkcję hormonu testosteronu u mężczyzn [2].

Podobne: Jakie korzyści daje Korzeń Maca? Czy działa na potencję i libido?

Jest to męski hormon płciowy, który odgrywa istotną rolę w poprawie popędu płciowego i pomaga dłużej wytrzymać w łóżku.

3. Zwiększa poziom energii

Energia jest potrzebna podczas uprawiania seksu, a mając dobrą ilość węglowodanów, banany mogą zapewnić Ci sporo energii.

Banany zwiększają również krążenie krwi w genitaliach i pobudzają na tyle, by przeżyć bardzo namiętne chwile w łóżku.

4. Poprawia zdrowie prostaty

Banany zawierają dwa ważne minerały, a mianowicie magnez i mangan.

Zwykle występują w niewielkiej ilości u mężczyzn, ale są niezbędne dla dobrego zdrowia pośladków.

Podobne: Czy cynamon działa na potencje?

To wyraźnie oznacza, że regularne spożywanie bananów może pomóc Twoim narządom rozrodczym w lepszym funkcjonowaniu podczas intymności.

Autorem wpisu jest Grzegorz Wolski

Po ukończeniu Uniwersytetu Jagiellońskiego stałem się psychoterapeutą i dzisiaj mam w tym ogromne doświadczenie. Jednak kilka lat później stałem się również seksuologiem klinicznym. Przez wiele lat mojej pracy zdobyłem Certyfikat Seksuologa Klinicznego, a także Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych. Trudno zliczyć jak wielu parom pomogłem uporać się z nawet najgorszymi problemami. Jako specjalista, swoim doświadczeniem postanowiłem dzielić się za darmo w Internecie i uświadamiać, że nie warto kryć się z problemami seksualnymi. W swoim życiu stale szukam nowych wyzwań. Wolny czas spędzam głównie na korcie tenisowym i w kuchni. Jestem ogromnym pasjonatem zdrowego stylu życia. Poza tym na co dzień jestem mężem i ojcem trójki dzieci.