Czy cynamon działa na potencje? Poznaj korzyści cynamonu

Każdy artykuł jest dokładnie badany, a źródła sprawdzane, aby upewnić się, że są aktualne, wiarygodne i obiektywne. Nasz zespół to przede wszystkim kliniczni seksuolodzy o ogromnym doświadczeniu. Poznaj proces tworzenia treści.

cynamon na odchudzanie

Korzyści z cynamonu dla mężczyzn i kobiet są tak liczne, że nic dziwnego, że niektórzy uważają tę przyprawę za afrodyzjak. Kora drzewa cynamonowego od tysiącleci stosowana jest w ziołolecznictwie.

Szeroko zakrojone badania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii dowiodły, że ten ziołowy produkt ma naprawdę silne właściwości lecznicze.

Niektóre z jego głównych korzyści to zapobieganie zaburzeniom erekcji, utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi i przyspieszenie regeneracji tkanek.

Top 3 korzyści cynamonu dla mężczyzn

Zapobiega zaburzeniom erekcji

Zaburzenia erekcji to stan, który może wystąpić z powodu stresu, picia zbyt dużej ilości alkoholu lub być przewlekłym problemem spowodowanym przez hormony. Cynamon ma bardzo pozytywny wpływ na układ krążenia. Oznacza to, że może pomóc w radzeniu sobie lub zapobieganiu problemom z erekcją spowodowanym przez naczynia krwionośne i nieprawidłowe krążenie krwi,

Zwiększa libido

Cynamon jest bardzo silnym afrodyzjakiem. Próbuj starej spalonej kory cynamonu podczas intymnych randek ze swoimi kochankami, ponieważ przyprawa ma pozytywny wpływ zarówno na mężczyzn, jak i kobiety. Ponieważ jednak korzyści cynamonu dla mężczyzn obejmują również poprawę funkcji erekcji, ta przyprawa zdecydowanie wygrywa z innymi ziołowymi afrodyzjakami. Jej aromat będzie również wspaniałym dodatkiem do romantycznego wieczoru przy świecach.

Właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne

Cynamon to niezwykły środek przeciwdrobnoustrojowy, który może pomóc w rozwiązaniu różnych problemów związanych z bakteriami. Oznacza to, że możesz go używać do wszystkiego, od walki z przeziębieniem po leczenie łupieżu. Przyprawa jest wystarczająco silna, aby zwalczać problemy, takie jak grypa. Może być również stosowany jako skuteczny (i przyjemnie pachnący) środek na nieświeży oddech.

Korzyści cynamonowe dla mężczyzn i kobiet

Chociaż istnieją pewne specyficzne dla płci korzyści tej przyprawy, cynamon może zrobić jeszcze więcej dobrych rzeczy zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Współcześni naukowcy badają jego wpływ na choroby neurodegeneracyjne. Badanie wykazało, że cynamofilina zapewnia pewną ochronę przed uszkodzeniami niedokrwiennymi [1]. Mówiąc prościej, zwalcza pogorszenie tkanki mózgowej spowodowane niedoborem tlenu i glukozy.

Najdokładniej zbadaną obecnie korzyścią zdrowotną cynamonu jest jego działanie przeciwcukrzycowe. Według naukowców ta przyprawa może obniżać poziom glukozy we krwi, a także zwiększać wrażliwość na insulinę [2]. Oba są niezbędne dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2 i sprawiają, że cynamon jest doskonałym pomocnikiem w radzeniu sobie z tym niebezpiecznym stanem.

Podobne: Zioła na potencję – 6 najlepszych propozycji

Oprócz pomocy w zapobieganiu skokom glikemii, korzyści cynamonu dla mężczyzn i kobiet obejmują wiele prozdrowotnych właściwości przeciwutleniaczy. W rzeczywistości to zioło ma jeden z najwyższych poziomów przeciwutleniaczy wśród przypraw. Oznacza to, że poprawia zarówno Twoje samopoczucie, jak i urodę.

Chociaż nie zostało to jeszcze udowodnione, powszechnie uważa się, że przyjmowanie dużych ilości przeciwutleniaczy może pomóc spowolnić proces starzenia. Przynajmniej faktem jest, że domowe środki upiększające z cynamonem mogą pomóc w walce z trądzikiem i innymi problemami spowodowanymi przez stany zapalne i bakterie.

Czy cynamon powoduje jakieś skutki uboczne?

Cynamon ogólnie jest uważany za bezpieczny i nie ma zgłoszonych skutków ubocznych. Spożywanie bardzo dużych ilości proszku lub żucie kory może powodować łagodne podrażnienie jamy ustnej. Jednak, aby wywołać tę reakcję, musisz spożyć zbyt dużo produktu. Alergia na cynamon jest bardzo rzadka.

Pyszny smak cynamonu sprawia, że jest tak popularną przyprawą, ale jest to również powód, dla którego nie można go regularnie spożywać w dużych ilościach. Nawet łyżeczka aromatycznego proszku dziennie bardzo szybko się zestarzeje.

Autorem wpisu jest Grzegorz Wolski

Po ukończeniu Uniwersytetu Jagiellońskiego stałem się psychoterapeutą i dzisiaj mam w tym ogromne doświadczenie. Jednak kilka lat później stałem się również seksuologiem klinicznym. Przez wiele lat mojej pracy zdobyłem Certyfikat Seksuologa Klinicznego, a także Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych. Trudno zliczyć jak wielu parom pomogłem uporać się z nawet najgorszymi problemami. Jako specjalista, swoim doświadczeniem postanowiłem dzielić się za darmo w Internecie i uświadamiać, że nie warto kryć się z problemami seksualnymi. W swoim życiu stale szukam nowych wyzwań. Wolny czas spędzam głównie na korcie tenisowym i w kuchni. Jestem ogromnym pasjonatem zdrowego stylu życia. Poza tym na co dzień jestem mężem i ojcem trójki dzieci.