Czy jajka działają na erekcję? Poznaj korzyści

Każdy artykuł jest dokładnie badany, a źródła sprawdzane, aby upewnić się, że są aktualne, wiarygodne i obiektywne. Nasz zespół to przede wszystkim kliniczni seksuolodzy o ogromnym doświadczeniu. Poznaj proces tworzenia treści.

jajka na erekcję

Zaburzenia erekcji to jeden z najczęściej omawianych problemów zdrowia seksualnego u mężczyzn. Jest to stan, w którym mężczyzna nie jest w stanie utrzymać penisa w stanie erekcji. To oczywiście okazuje się dość frustrujące zarówno na poziomie mentalnym, jak i emocjonalnym.

To, co przynosi ulgę, to fakt, że istnieją różne sposoby na pozbycie się zaburzeń erekcji. Kiedy zmienisz swoją dietę i styl życia na lepsze, znacznie zmniejszysz stan zaburzeń.

Jajka są integralną częścią zdrowia. Ich spożywanie daje wiele korzyści zdrowotnych, a nawet pomagają przy zaburzeniach erekcji.

Jak jajka działają na potencję

Zobacz, jakie korzyści daje regularne jedzenie jajek.

Jajka zwiększają uwalnianie tlenku azotu

Tlenek azotu odgrywa niezwykle ważną rolę podczas stosunków. Badania wykazały, że spadek poziomu witaminy D w organizmie może utrudniać produkcję tlenku azotu, a tym samym prowadzić do problemów z erekcją [1].

Podobne: Czy witaminy działają na potencję? Możesz się zaskoczyć

I tutaj jajka, a szczególnie żółtka jajek mogą okazać się zbawienne, ponieważ są bogatym źródłem witaminy D. Dzięki temu jajka mogą zwiększyć produkcję tlenku azotu w organizmie i pomóc uporać się z zaburzeniami erekcji.

Jajka zwiększają popęd seksualny

Jajka mogą być świetnym sposobem na poprawę popędu seksualnego lub libido [2]. Możesz spożywać jajka (gotowane lub na surowo) chwilę przed stosunkiem seksualnym. W ten sposób poprawiasz popęd seksualny oraz swoją satysfakcję po stosunku.

Jajka równoważą poziom hormonów

Jajka to bogate źródło witaminy B6 i B5, które przywracają równowagę hormonalną w organizmie. Brak równowagi niektórych hormonów w organizmie może być jedną z przyczyn zaburzeń erekcji, a jednym z najważniejszych męskich hormonów jest testosteron. Jajka mogą naprawdę zdziałać cuda.

Jajka dodają energii

Jajka to bogate źródło białka, które może zapewnić Ci energię na cały dzień bez konieczności objadania się wysokokalorycznym jedzeniem. Bez względu na rodzaj jajka jakie jesz (gotowane czy smażone), jajka pomogą Ci utrzymać się z daleka od zmęczenia, a także oddalą Cię od potencjalnych zaburzeń seksualnych.

Jajka zmniejszają stres i niepokój

Może brzmi to niewiarygodne, ale obecne w jajkach witaminy B5 i B6 mają wiele zalet w przypadku zaburzeń erekcji. Witaminy te wzmacniają układ nerwowy oraz zwalczają stres i niepokój [3].

Ponieważ depresja, stres i lęk mogą prowadzić do pogorszenia zaburzeń erekcji, jaja mogą być bardzo pomocne.

Jajka walczą z problemami naczyniowymi

Jajka zwiększają poziom dobrego cholesterolu i w pewnym stopniu utrzymują poziom złego cholesterolu na niskim poziomie. Wiadomo też, że jajka zmniejszają ryzyko chorób serca i innych problemów naczyniowych. W ten sposób pomagają utrzymać optymalne krążenie krwi i znacznie zmniejszają częstość występowania zaburzeń erekcji.

Podobne: Jak poprawić potencję przy nadciśnieniu? Są na to metody!

Skutki uboczne przedawkowania jajek

Chociaż jajka spożywane w odpowiednich ilościach mogą zmniejszyć ryzyko dolegliwości serca, tak nadmierne ich spożywanie może przynieść kompletnie odwrotny skutek.

Jajka są bogate w tłuszcze nasycone, więc jedząc ich za dużo można być narażonym na podniesiony poziom złego cholesterolu.

Zbyt duża konsumpcja jajek może być również przyczyną przybierania na wadze. Ponadto wysoki poziom cholesterolu może skutkować odkładaniem blaszek miażdżycowych w tętnicach i narażać na ryzyko chorób serca w późniejszym życiu.

Co oprócz jajek na poprawę erekcji?

Nie tylko jajka wspomagają sprawność seksualną. BA! Są nawet lepsze opcje:

 • Awokado,
 • Arbuz,
 • Pomidor,
 • Kawa,
 • Ostrygi,
 • Oliwa z oliwek,
 • Nasiona lnu,
 • Orzechy,
 • Granat,
 • Czosnek,
 • Gorzka czekolada.

Podobne: Co jeść, żeby poprawić potencję? Dieta przy zaburzeniach erekcji

Wszystkie te pokarmy poprawiają krążenie krwi, poziom testosteronu i utrzymują prawidłowe ciśnienie krwi. Brak równowagi w którymkolwiek z tych czynników aktywnie przyczynia się do częstych epizodów zaburzeń erekcji. Dlatego warto je mieć w swojej codziennej diecie.

Porozmawiaj z lekarzem

Dieta z pewnością odgrywa bardzo ważną rolę w optymalnym funkcjonowaniu organizmu. Jednak w przypadku stanu takiego jak zaburzenia erekcji poleganie wyłącznie na zmianach w diecie nie jest najmądrzejszym wyborem. Oprócz zdrowych wyborów życiowych należy również zasięgnąć porady medycznej, jak skutecznie rozwiązać ten problem.

Kunsultacja medyczna pomoże Ci również ocenić przyczynę problemów z erekcją w Twoim przypadku. Praca nad podstawowym problemem pomoże szybciej pozbyć się zaburzeń erekcji. Dlatego, jeśli borykasz się z problemami z erekcją, skontaktuj się z lekarzem specjalistą i otwarcie przedyskutuj sprawę, aby zastosować najlepsze praktyki w leczeniu zaburzeń erekcji.

Podsumowanie

Zaburzenia erekcji są problemem, którego nie należy się wstydzić. Każdy dzień zwłoki przed pójściem do lekarza sprawia, że problem tylko się pogłębia. Zaciągnięcie porady lekarza może uświadomić Ci podstawową przyczynę problemu zaburzeń erekcji. W ten sposób można uzyskać trwałą ulgę w zaburzeniach erekcji.

Oprócz tego pamiętaj, żeby jeść zdrowo i nadążać za aktywnym trybem życia, które będzie trzymać Cię z dala od problemów z erekcją.

Autorem wpisu jest Grzegorz Wolski

Po ukończeniu Uniwersytetu Jagiellońskiego stałem się psychoterapeutą i dzisiaj mam w tym ogromne doświadczenie. Jednak kilka lat później stałem się również seksuologiem klinicznym. Przez wiele lat mojej pracy zdobyłem Certyfikat Seksuologa Klinicznego, a także Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych. Trudno zliczyć jak wielu parom pomogłem uporać się z nawet najgorszymi problemami. Jako specjalista, swoim doświadczeniem postanowiłem dzielić się za darmo w Internecie i uświadamiać, że nie warto kryć się z problemami seksualnymi. W swoim życiu stale szukam nowych wyzwań. Wolny czas spędzam głównie na korcie tenisowym i w kuchni. Jestem ogromnym pasjonatem zdrowego stylu życia. Poza tym na co dzień jestem mężem i ojcem trójki dzieci.