Najlepsze domowe sposoby na przedwczesny wytrysk

Każdy artykuł jest dokładnie badany, a źródła sprawdzane, aby upewnić się, że są aktualne, wiarygodne i obiektywne. Nasz zespół to przede wszystkim kliniczni seksuolodzy o ogromnym doświadczeniu. Poznaj proces tworzenia treści.

najlepsze ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Problemy seksualne, w tym przypadku przedwczesny wytrysk, są stosunkowo powszechne. Przedwczesny wytrysk ma miejsce, gdy mężczyzna osiąga szczyt, zanim on lub jego partnerka chcieliby podczas seksu. Mężczyźni zmagający się z przedwczesnym wytryskiem mają tendencję do orgazmu w ciągu jednej minuty od stymulacji seksualnej i zwykle nie są w stanie opóźnić wytrysku.

Choroba dotyka aż 1 na 3 mężczyzn i może prowadzić do frustracji i niepokoju. Niektórzy mężczyźni z przedwczesnym wytryskiem mogą w rezultacie unikać seksu, ale są zabiegi, które mogą pomóc.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o domowych środkach zaradczych i naturalnych metodach leczenia przedwczesnego wytrysku.

Naturalne zabiegi i domowe sposoby na przedwczesny wytrysk

Zobacz, jakie są najlepsze naturalne i domowe sposoby na przedwczesny wytrysk.

1. Zmiany w diecie

Według badań, oprócz cynku, magnez odgrywa również rolę w zdrowiu seksualnym i może odgrywać rolę w przedwczesnym wytrysku. Włączenie do diety produktów bogatych w cynk i magnez może pomóc wydłużyć czas potrzebny do szczytowania.

Podobne: 5 produktów na lepszy seks i 3 których naprawdę warto unikać

Te produkty spożywcze obejmują:

 • Nasiona dyni,
 • Szpinak,
 • Jogurt,
 • Ostrygi,
 • Soję,
 • Płatki z kiełków pszenicy,
 • Fasolę zwyczajną,
 • Migdały,
 • Ziarenka sezamu,
 • Ciecierzycę,
 • Jagnięcinę i wołowinę,
 • Czosnek,
 • Groszek,
 • Gorzką czekoladę.

2. Chińska medycyna ziołowa

Tygodniowa lub dzienna dawka chińskich leków ziołowych – w szczególności tabletek Yimusake lub pigułek Qilin – może leczyć przedwczesny wytrysk poprzez zwiększenie wytrzymałości seksualnej i poprawę energii. To samo badanie medycyny seksualnej wykazało, że różne rodzaje chińskich leków ziołowych mogą wydłużyć czas wytrysku o około dwie minuty. Znane potencjalne skutki uboczne obejmują:

 • Ból brzucha,
 • Zawroty głowy,
 • Łagodny ból,
 • Obniżone libido.

3. Spray z lidokainą

Podobnie jak kremy do stosowania miejscowego, spray z lidokainą może pomóc w leczeniu przedwczesnego wytrysku poprzez odczulenie penisa i zmniejszenie nadwrażliwości. Użyj sprayu na 10 do 15 minut przed stosunkiem, aby działał jak najlepiej. Znane potencjalne skutki uboczne obejmują obniżone libido i tymczasową utratę wrażliwości.

4. Kremy do stosowania miejscowego

Miejscowe kremy znieczulające dostępne bez recepty zawierają środek znieczulający, który może leczyć przedwczesny wytrysk poprzez zmniejszenie czucia i opóźnienie wytrysku. Nałóż krem na penisa na 10 do 15 minut przed stosunkiem, aby był jak najbardziej skuteczny. Badanie medycyny seksualnej z 2017 roku wykazało, że kremy do stosowania miejscowego mogą pomóc wydłużyć czas potrzebny do wytrysku o kilka minut. Chociaż ogólnie dobrze tolerowane kremy znieczulające mogą powodować:

 • Łagodny ból,
 • Łagodne pieczenie,
 • Obniżone libido,
 • Chwilową utratę wrażliwości.

5. Suplementacja cynkiem

Cynk nie tylko wspiera zdrową odporność i wzrost komórek, niezbędne minerał pomaga również w produkcji testosteronu, a także zwiększa libido i energię. Badania wykazały związek między niedoborem cyknu a zaburzeniami seksualnymi u mężczyzn, więc przyjmowanie 11 miligramów cynku dziennie (zalecanej ilości) może poprawić czas wytrysku.

Podobne: Cynk na potencję – Czy to naprawdę działa?

Badanie przeprowadzone na szczurach w 2009 roku wykazało, że suplementy cynku mogą zwiększać poziom testosteronu, co może poprawić zaburzenia seksualne, takie jak przedwczesny wytrysk. Jednak przyjmowanie zbyt dużej ilości cynku może powodować:

 • Nudności,
 • Wymioty,
 • Biegunkę,
 • Metaliczny posmak w ustach,
 • Uszkodzenia nerek i żołądka.

6. Ajurwedyjska medycyna ziołowa

Ajurweda to tradycyjny indyjski system leczniczy. Opiera się na tysiącach ziół, które leczą wszystko, od cukrzycy po stany zapalne. Uważa się, że niektóre leki ajurwedyjskie, takie jak kaunch beej, kamini vidrawan ras i yauvanamrit vati, leczą przedwczesny wytrysk, gdy są przyjmowane w postaci kapsułek dwa razy dziennie z letnią wodą. W leczeniu zaburzeń erekcji stosowano również medycynę ajurwedyjską.

Badanie z 2017 roku wykazało, że mężczyźni, którzy stosowali medycynę ajurwedyjską, zauważyli niewielki, ale znaczący wzrost czasu potrzebnego do wytrysku podczas seksu [1]. Znane potencjalne skutki uboczne obejmują:

 • Ból brzucha,
 • Łagodny ból,
 • Zawroty głowy,
 • Obniżone libido.

7. Metoda start-stop

Technika start-stop, znana również jako kontrola orgazmu lub „krawędzi”, może pomóc opóźnić kulminację poprzez czerpanie przyjemności. Kiedy poczujesz potrzebę wytrysku, całkowicie zaprzestań aktywności seksualnej.

Podobne: 3 proste ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Gdy poczujesz się mniej podniecony, powoli zacznij uprawiać seks. Powtarzaj ten proces tak często, jak to konieczne, aby pomóc Ci kontrolować wytrysk.

8. Metoda Ściskania

Technika ściskania może pomóc w leczeniu przedwczesnego wytrysku, pozwalając, by podniecenie słabło przed szczytowaniem. Kiedy poczujesz, że jesteś gotowy do wytrysku, zatrzymaj się i poproś partnera, aby ścisnął penisa w miejscu, gdzie główka łączy się z trzonem. Niech ściska przez kilka sekund, aż do momentu, gdy przestaniesz myśleć o wytrysku. Powtarzaj ten proces tak często, jak to konieczne.

9. Ćwiczenia mięśni Kegla

Wzmocnienie mięśni dna miednicy może mieć duży wpływ na czas dojścia do szczytu. Badanie Therapeutic Advances in Urology z 2014 roku wykazało, że ćwiczenia dna miednicy mogą pomóc mężczyznom borykającym się przez całe życie z przedwczesnym wytryskiem kontrolować odruch wytrysku, wydłużając czas potrzebny na osiągnięcie szczytowania [2]. Aby wykonać ćwiczenia dna miednicy, należy:

 1. Znajdź odpowiednie mięśnie, zatrzymując w połowie strumień podczas oddawania moczu lub napinając mięśnie, które powstrzymują Cię przed przepuszczeniem gazów,
 2. Podczas leżenia napinaj mięśnie dna miednicy na 3 sekundy, a następnie rozluźnij się przez 3 sekundy. Zrób to, co najmniej 10 razy z rzędu. Powtarzaj co najmniej 3 razy dziennie,
 3. Stopniowo zwiększaj liczbę sekund, gdy Twoje mięśnie stają się silniejsze. Wypróbuj nowe pozycje, takie jak stanie, chodzenie lub siadanie,
 4. Nie zapomnij oddychać i pamiętaj, żeby skupić się tylko na mięśniach dna miednicy. Nie napinaj mięśni brzucha, ud ani pośladków.

10. Prezerwatywy na przedwczesny wytrysk

Ogólnie rzecz biorąc, prezerwatywy mogą zmniejszać wrażliwość i uniemożliwiać wczesny wytrysk, ale są też dostępne bez recepty prezerwatywy kontrolujące punkt kulminacyjny, które są wykonane z grubszego materiału lateksowego lub zawierają środek znieczulający, który ma opóźnić orgazm.

11. Masturbacja

Masturbacja na godzinę lub dwie przed aktywnością seksualną może pomóc opóźnić wytrysk podczas penetracji. To seksualne uwolnienie powinno zwiększyć Twoją potrzebę szybkiego szczytowania.

12. Unikanie seksu przez pewien czas

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale skupienie się na innych rodzajach aktywności seksualnej, zamiast na współżyciu może pomóc w odciążeniu Twoich kontaktów seksualnych. Penetracja nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie satysfakcji seksualnej, więc pomyśl o innych sposobach, w jakie Ty i Twój partner możecie odczuwać przyjemność, które nie spowodują u was ani niepokoju, ani frustracji.

Podsumowanie

Przedwczesny wytrysk jest całkowicie normalnym i powszechnym rodzajem dolegliwości seksualnych, które dotyka do 40% mężczyzn. Każdy z tych domowych środków zaradczych i naturalnych metod leczenia może pomóc w radzeniu sobie z objawami, ale jeśli przedwczesny wytrysk utrzymuje się, powinieneś skontaktować się z lekarzem, aby wykluczyć wszelkie przyczyny i zbadać inne opcje leczenia.

Autorem wpisu jest Grzegorz Wolski

Po ukończeniu Uniwersytetu Jagiellońskiego stałem się psychoterapeutą i dzisiaj mam w tym ogromne doświadczenie. Jednak kilka lat później stałem się również seksuologiem klinicznym. Przez wiele lat mojej pracy zdobyłem Certyfikat Seksuologa Klinicznego, a także Certyfikat Superwizora Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych. Trudno zliczyć jak wielu parom pomogłem uporać się z nawet najgorszymi problemami. Jako specjalista, swoim doświadczeniem postanowiłem dzielić się za darmo w Internecie i uświadamiać, że nie warto kryć się z problemami seksualnymi. W swoim życiu stale szukam nowych wyzwań. Wolny czas spędzam głównie na korcie tenisowym i w kuchni. Jestem ogromnym pasjonatem zdrowego stylu życia. Poza tym na co dzień jestem mężem i ojcem trójki dzieci.